TT Electronics/Welwyn WHS7-22RJT07
WHS7-22RJT07 picture photo
Mfg. Part Number
WHS7-22RJT07
Brief Description
RES 22 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
WHS7-22RJT07.pdf
Availability of WHS7-22RJT07
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
WHS7-22RJT07 Order Process
Ship out your order
Specifications of WHS7-22RJT07
Internal Part NumberEIS-WHS7-22RJT07
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.346" Dia x 0.984" L (8.80mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WHS7-22RJT07
Related LinksWHS7-2, WHS7-22RJT07 Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
WHS7-22RJT07 Details Description
Related parts for WHS7-22RJT07
IC FLASH 8MBIT 80NS 44SOP datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf