Vishay/Beyschlag WI085260WJ47238BJ1
WI085260WJ47238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WI085260WJ47238BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4700PF 14KV SCREW
Datasheet Download
WI085260WJ47238BJ1.pdf
Availability of WI085260WJ47238BJ1
QUANTITY
WI085260WJ47238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WI085260WJ47238BJ1
Internal Part NumberEIS-WI085260WJ47238BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension4.724" Dia (120.00mm)
Height - Seated (Max)10.315" (262.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WI085260WJ47238BJ1
Related LinksWI085260W, WI085260WJ47238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WI085260WJ47238BJ1 Details Description
Related parts for WI085260WJ47238BJ1
SWITCH DIP TAPE SEALED 2POS 25V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC TXRX 8BIT NON-INV 20TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf