Essentra Components (formerly Richco, Inc.) WITSH-10-50MRLM
WITSH-10-50MRLM picture photo
Mfg. Part Number
WITSH-10-50MRLM
Brief Description
WIRE TIE 8.69" 50# SCREW
Datasheet Download
WITSH-10-50MRLM.pdf
Availability of WITSH-10-50MRLM
QUANTITY
WITSH-10-50MRLM Order Process
Ship out your order
Specifications of WITSH-10-50MRLM
Internal Part NumberEIS-WITSH-10-50MRLM
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesWITSH
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking, Hinged
Bundle Diameter2.00" (50.80mm)
Length0.724' (220.70mm, 8.69")
Width0.190" (4.83mm)
Mounting TypeScrew Mount, Mounting Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WITSH-10-50MRLM
WITSH-10-50MRLM Details Description
Related parts for WITSH-10-50MRLM
CONN PLUG 16POS 3MM DUAL ROW datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 99W datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf