Vishay/BCcomponents WKO102KCPCJ0KR
WKO102KCPCJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKO102KCPCJ0KR
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO102KCPCJ0KR.pdf
Availability of WKO102KCPCJ0KR
QUANTITY
WKO102KCPCJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO102KCPCJ0KR
Internal Part NumberEIS-WKO102KCPCJ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO102KCPCJ0KR
Related LinksWKO102K, WKO102KCPCJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO102KCPCJ0KR Details Description
Related parts for WKO102KCPCJ0KR
RES SMD 15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V/7V TO92-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC AXIAL datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 250VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CIR BRKR 40A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 25A DO4 datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MAAVSS0005TR-3000 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf