Vishay/BCcomponents WKO332MCPCH0KR
WKO332MCPCH0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332MCPCH0KR
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332MCPCH0KR.pdf
Availability of WKO332MCPCH0KR
QUANTITY
WKO332MCPCH0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332MCPCH0KR
Internal Part NumberEIS-WKO332MCPCH0KR
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332MCPCH0KR
Related LinksWKO332M, WKO332MCPCH0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332MCPCH0KR Details Description
Related parts for WKO332MCPCH0KR
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC 16-BIT BUS TERM ARRAY20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .156 14POS 30AU datasheet.pdf
DIODE TUNING 7V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 25POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MLX CAP WHITE 94 V-0 4202203C datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf