Vishay/BCcomponents WKO332MCPCRAKR
WKO332MCPCRAKR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332MCPCRAKR
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332MCPCRAKR.pdf
Availability of WKO332MCPCRAKR
QUANTITY
WKO332MCPCRAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332MCPCRAKR
Internal Part NumberEIS-WKO332MCPCRAKR
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332MCPCRAKR
Related LinksWKO332M, WKO332MCPCRAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332MCPCRAKR Details Description
Related parts for WKO332MCPCRAKR
CONN RECEPT W/DETENT 1POS .062 datasheet.pdf
TWEEZER POINT EXTR FINE 7A 4.72" datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 430UF 125V QC TERM datasheet.pdf
POT 5K OHM 3W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 47.99VC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 545MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf