Vishay/BCcomponents WKO332MCPCRAKR
WKO332MCPCRAKR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332MCPCRAKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332MCPCRAKR.pdf
Availability of WKO332MCPCRAKR
QUANTITY
WKO332MCPCRAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332MCPCRAKR
Internal Part NumberEIS-WKO332MCPCRAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesWKO
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332MCPCRAKR
Related LinksWKO332M, WKO332MCPCRAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332MCPCRAKR Details Description
Related parts for WKO332MCPCRAKR
CAP FOR 6.3 X 32MM FUSE datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 24SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 125KSPS 2CH 20-SSOP datasheet.pdf
RES 180K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 176TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC FRAM 16KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf