Vishay/BCcomponents WKO332MCPCRBKR
WKO332MCPCRBKR picture photo
Mfg. Part Number
WKO332MCPCRBKR
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO332MCPCRBKR.pdf
Availability of WKO332MCPCRBKR
QUANTITY
WKO332MCPCRBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO332MCPCRBKR
Internal Part NumberEIS-WKO332MCPCRBKR
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO332MCPCRBKR
Related LinksWKO332M, WKO332MCPCRBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO332MCPCRBKR Details Description
Related parts for WKO332MCPCRBKR
RES SMD 10.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES MO 1W 165 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M SIG datasheet.pdf
Connector Header 41 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf