Vishay/BCcomponents WKO471MCPDRUKR
WKO471MCPDRUKR picture photo
Mfg. Part Number
WKO471MCPDRUKR
Brief Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO471MCPDRUKR.pdf
Availability of WKO471MCPDRUKR
QUANTITY
WKO471MCPDRUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO471MCPDRUKR
Internal Part NumberEIS-WKO471MCPDRUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO471MCPDRUKR
Related LinksWKO471M, WKO471MCPDRUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO471MCPDRUKR Details Description
Related parts for WKO471MCPDRUKR
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 12NS 208CABGA datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 4CH 42TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.0V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
MOD CBL 5FT OPEN END STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf