Vishay/BCcomponents WKO472MCPCD0KR
WKO472MCPCD0KR picture photo
Mfg. Part Number
WKO472MCPCD0KR
Brief Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKO472MCPCD0KR.pdf
Availability of WKO472MCPCD0KR
QUANTITY
WKO472MCPCD0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKO472MCPCD0KR
Internal Part NumberEIS-WKO472MCPCD0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKO472MCPCD0KR
Related LinksWKO472M, WKO472MCPCD0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKO472MCPCD0KR Details Description
Related parts for WKO472MCPCD0KR
CONN RCPT 6POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 12GBIT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DSUB REAR RELEASE CRIMP 50SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Programmable Logic Device IC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 113MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf