Vishay/BCcomponents WKP222MCPDRUKR
WKP222MCPDRUKR picture photo
Mfg. Part Number
WKP222MCPDRUKR
Brief Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKP222MCPDRUKR.pdf
Availability of WKP222MCPDRUKR
QUANTITY
WKP222MCPDRUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKP222MCPDRUKR
Internal Part NumberEIS-WKP222MCPDRUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKP222MCPDRUKR
Related LinksWKP222M, WKP222MCPDRUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKP222MCPDRUKR Details Description
Related parts for WKP222MCPDRUKR
IC FPGA 352 I/O 560MBGA datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 50V 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.15A 8LLP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
MOD MALE CONTACT 0.5-1.0MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf