Vishay/BCcomponents WKP222MCPERUKR
WKP222MCPERUKR picture photo
Mfg. Part Number
WKP222MCPERUKR
Brief Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKP222MCPERUKR.pdf
Availability of WKP222MCPERUKR
QUANTITY
WKP222MCPERUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKP222MCPERUKR
Internal Part NumberEIS-WKP222MCPERUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKP222MCPERUKR
Related LinksWKP222M, WKP222MCPERUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKP222MCPERUKR Details Description
Related parts for WKP222MCPERUKR
IC CODEC ADPCM 28-SOIC W datasheet.pdf
HEADER OPEN SLDRCUP .600 36POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 4A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
IC SWITCH OVP HIGH SIDE SC74-6 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 3POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf