Vishay/BCcomponents WKP222MCPERZKR
WKP222MCPERZKR picture photo
Mfg. Part Number
WKP222MCPERZKR
Brief Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WKP222MCPERZKR.pdf
Availability of WKP222MCPERZKR
QUANTITY
WKP222MCPERZKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WKP222MCPERZKR
Internal Part NumberEIS-WKP222MCPERZKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WKP222MCPERZKR
Related LinksWKP222M, WKP222MCPERZKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WKP222MCPERZKR Details Description
Related parts for WKP222MCPERZKR
IC ADC 12BIT MONO LP 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
SW SNPACT SPDT 5A PLUNGER QC datasheet.pdf
IC PROG CLOCK GEN SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 1/4" 8.34" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.2W UMT3F datasheet.pdf