Nuvoton Technology Corporation America WMS7130010S
WMS7130010S picture photo
Mfg. Part Number
WMS7130010S
Brief Description
IC POT DGTL 10K 32TAPS 8-SOIC
Datasheet Download
WMS7130010S.pdf
Availability of WMS7130010S
QUANTITY
WMS7130010S Order Process
Ship out your order
Specifications of WMS7130010S
Internal Part NumberEIS-WMS7130010S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Circuits1
Number of Taps32
Resistance (Ohms)10k
InterfaceUp/Down (U/D, CS)
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance-
Temperature Coefficient (Typ)300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WMS7130010S
Related LinksWMS71, WMS7130010S Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
WMS7130010S Details Description
Related parts for WMS7130010S
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1600V TO240AA datasheet.pdf
ELECTRODE ASSY HASTELLOY C datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPEA 37POS datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 34 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf