Nuvoton Technology Corporation America WMS7130050P
WMS7130050P picture photo
Mfg. Part Number
WMS7130050P
Brief Description
IC POT DGTL 50K 32TAPS 8-DIP
Datasheet Download
WMS7130050P.pdf
Availability of WMS7130050P
QUANTITY
WMS7130050P Order Process
Ship out your order
Specifications of WMS7130050P
Internal Part NumberEIS-WMS7130050P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Number of Circuits1
Number of Taps32
Resistance (Ohms)50k
InterfaceUp/Down (U/D, CS)
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance-
Temperature Coefficient (Typ)300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WMS7130050P
Related LinksWMS71, WMS7130050P Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
WMS7130050P Details Description
Related parts for WMS7130050P
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7322 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 600VAC 170VDC datasheet.pdf
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 150A datasheet.pdf
OSC XO 74.1758MHZ LVDS SMD datasheet.pdf