TE Connectivity Raychem Cable Protection WP-114040-25-9
WP-114040-25-9 picture photo
Mfg. Part Number
WP-114040-25-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL POLY WHITE 11.4X4.0MM
Datasheet Download
WP-114040-25-9.pdf
Availability of WP-114040-25-9
QUANTITY
WP-114040-25-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of WP-114040-25-9
Internal Part NumberEIS-WP-114040-25-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesWP
Packaging25000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.45" x 0.16" (11.4mm x 4.0mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WP-114040-25-9
Related LinksWP-1140, WP-114040-25-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
WP-114040-25-9 Details Description
Related parts for WP-114040-25-9
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ14 15 OLIV datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 100PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMCJ datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 180MA 1.3 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
MINI BX-PIN HDR ASSY 80 POS datasheet.pdf