TE Connectivity Raychem Cable Protection WP-178095-10-9
WP-178095-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
WP-178095-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL POLY WHITE 17.8X9.5MM
Datasheet Download
WP-178095-10-9.pdf
Availability of WP-178095-10-9
QUANTITY
WP-178095-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of WP-178095-10-9
Internal Part NumberEIS-WP-178095-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesWP
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.70" x 0.375" (17.8mm x 9.5mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WP-178095-10-9
Related LinksWP-1780, WP-178095-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
WP-178095-10-9 Details Description
Related parts for WP-178095-10-9
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 98.1KPA STD DIP datasheet.pdf
LED 5MM RT ANG RED/GRN DIFF PCMT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 12POS datasheet.pdf
IR THERMOMETER datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf