JAE Electronics WP7B-P034VA1-R6000
WP7B-P034VA1-R6000 picture photo
Mfg. Part Number
WP7B-P034VA1-R6000
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN PLUG 0.4MM 34POS DUAL SMD
Datasheet Download
WP7B-P034VA1-R6000.pdf
Availability of WP7B-P034VA1-R6000
QUANTITY
WP7B-P034VA1-R6000 Order Process
Ship out your order
Specifications of WP7B-P034VA1-R6000
Internal Part NumberEIS-WP7B-P034VA1-R6000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesWP7
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions34
Pitch0.016" (0.40mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights0.7mm
Height Above Board0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WP7B-P034VA1-R6000
Related LinksWP7B-P034, WP7B-P034VA1-R6000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WP7B-P034VA1-R6000 Details Description
Related parts for WP7B-P034VA1-R6000
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 150MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 2.5MM datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 132POS .050 SMD datasheet.pdf