JAE Electronics WP7B-S034VA1-R6000
WP7B-S034VA1-R6000 picture photo
Mfg. Part Number
WP7B-S034VA1-R6000
Brief Description
CONN RCPT 0.4MM 34POS DUAL SMD
Datasheet Download
WP7B-S034VA1-R6000.pdf
Availability of WP7B-S034VA1-R6000
QUANTITY
WP7B-S034VA1-R6000 Order Process
Ship out your order
Specifications of WP7B-S034VA1-R6000
Internal Part NumberEIS-WP7B-S034VA1-R6000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
SeriesWP7
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions34
Pitch0.016" (0.40mm)
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights0.7mm
Height Above Board0.028" (0.71mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WP7B-S034VA1-R6000
Related LinksWP7B-S034, WP7B-S034VA1-R6000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WP7B-S034VA1-R6000 Details Description
Related parts for WP7B-S034VA1-R6000
RES SMD 47K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160POS .050 SMD datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 12"W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/PIN BOX datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf