JAE Electronics WR-40SB-VF-N1
WR-40SB-VF-N1 picture photo
Mfg. Part Number
WR-40SB-VF-N1
Brief Description
CONN RECEPT 0.5MM 40POS SMD
Datasheet Download
WR-40SB-VF-N1.pdf
Availability of WR-40SB-VF-N1
QUANTITY
WR-40SB-VF-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-40SB-VF-N1
Internal Part NumberEIS-WR-40SB-VF-N1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions40
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights4mm, 5mm, 6mm
Height Above Board0.128" (3.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-40SB-VF-N1
Related LinksWR-40S, WR-40SB-VF-N1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-40SB-VF-N1 Details Description
Related parts for WR-40SB-VF-N1
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W UMT6 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CALIB 24-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUS HSC 84/84POS STACKED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 292POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 245MA 1.25 OHM datasheet.pdf
FAN BLOWER 30X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RE datasheet.pdf
33UF 10V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf