JAE Electronics WR-80P-VF-N1-R1500
WR-80P-VF-N1-R1500 picture photo
Mfg. Part Number
WR-80P-VF-N1-R1500
Brief Description
CONN HEADER 0.5MM 80POS SMD
Datasheet Download
WR-80P-VF-N1-R1500.pdf
Availability of WR-80P-VF-N1-R1500
QUANTITY
WR-80P-VF-N1-R1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-80P-VF-N1-R1500
Internal Part NumberEIS-WR-80P-VF-N1-R1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesWR
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions80
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights4mm, 4.5mm, 7mm
Height Above Board0.118" (3.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-80P-VF-N1-R1500
Related LinksWR-80P-VF, WR-80P-VF-N1-R1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-80P-VF-N1-R1500 Details Description
Related parts for WR-80P-VF-N1-R1500
IC REG BOOST FLYBACK ADJ 8TVSP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 100KSPS 8LFCSP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 34POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 10A 125V datasheet.pdf
SMA PLUG STR RG405 datasheet.pdf
BOARD REF ML610Q174 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf