JAE Electronics WR-80P-VF50-N1
WR-80P-VF50-N1 picture photo
Mfg. Part Number
WR-80P-VF50-N1
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 80POS SMD
Datasheet Download
WR-80P-VF50-N1.pdf
Availability of WR-80P-VF50-N1
QUANTITY
WR-80P-VF50-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-80P-VF50-N1
Internal Part NumberEIS-WR-80P-VF50-N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesWR
PackagingTray
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions80
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights5mm, 5.5mm, 8mm
Height Above Board0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-80P-VF50-N1
Related LinksWR-80P-, WR-80P-VF50-N1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-80P-VF50-N1 Details Description
Related parts for WR-80P-VF50-N1
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
IC 8-BIT 11-CH A/D CONV 20-PLCC datasheet.pdf
CONN PIN #20 CRIMP 10GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 470MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC FET MUX/DEMUX SGL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV U2J RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK IMCSN 0400 48A datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
MAX 7128(S)/7160(S) 160 QFP NC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB6 PG16 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf