JAE Electronics WR-L30S-VFH05-N1-R1500
WR-L30S-VFH05-N1-R1500 picture photo
Mfg. Part Number
WR-L30S-VFH05-N1-R1500
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 30POS STR SMD
Datasheet Download
WR-L30S-VFH05-N1-R1500.pdf
Availability of WR-L30S-VFH05-N1-R1500
QUANTITY
WR-L30S-VFH05-N1-R1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-L30S-VFH05-N1-R1500
Internal Part NumberEIS-WR-L30S-VFH05-N1-R1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesWR
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions30
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-L30S-VFH05-N1-R1500
Related LinksWR-L30S-VFH, WR-L30S-VFH05-N1-R1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-L30S-VFH05-N1-R1500 Details Description
Related parts for WR-L30S-VFH05-N1-R1500
Crystal 26.5971MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 2012 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 0.18 UF 10% 630 VDC RAD datasheet.pdf