JAE Electronics WR-L50S-VFH05-N1-R1500
WR-L50S-VFH05-N1-R1500 picture photo
Mfg. Part Number
WR-L50S-VFH05-N1-R1500
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 50POS STR SMD
Datasheet Download
WR-L50S-VFH05-N1-R1500.pdf
Availability of WR-L50S-VFH05-N1-R1500
QUANTITY
WR-L50S-VFH05-N1-R1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-L50S-VFH05-N1-R1500
Internal Part NumberEIS-WR-L50S-VFH05-N1-R1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesWR
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions50
Pitch0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-L50S-VFH05-N1-R1500
Related LinksWR-L50S-VFH, WR-L50S-VFH05-N1-R1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-L50S-VFH05-N1-R1500 Details Description
Related parts for WR-L50S-VFH05-N1-R1500
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 100W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN TRS JACK STR PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
220UF 400V 25X35MM 105C 2000H datasheet.pdf