JAE Electronics WR-L60P-VF-N1-R1500
WR-L60P-VF-N1-R1500 picture photo
Mfg. Part Number
WR-L60P-VF-N1-R1500
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 60POS STR SMD
Datasheet Download
WR-L60P-VF-N1-R1500.pdf
Availability of WR-L60P-VF-N1-R1500
QUANTITY
WR-L60P-VF-N1-R1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-L60P-VF-N1-R1500
Internal Part NumberEIS-WR-L60P-VF-N1-R1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesWR
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions60
Pitch0.020" (0.50mm)
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights4mm
Height Above Board0.118" (3.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-L60P-VF-N1-R1500
Related LinksWR-L60P-V, WR-L60P-VF-N1-R1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-L60P-VF-N1-R1500 Details Description
Related parts for WR-L60P-VF-N1-R1500
SCR NON-SENS 600V 6A TO-252 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-2M PREWIRED datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 24 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN. CBLE RJ-45 TO RJ-45 2M datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
FAN 60X25MM 24VDC 36.0 CFM datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 100V 30X40MM 105C 2000H datasheet.pdf