JAE Electronics WR-L70S-VFH30-N1
WR-L70S-VFH30-N1 picture photo
Mfg. Part Number
WR-L70S-VFH30-N1
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 70POS STR SMD
Datasheet Download
WR-L70S-VFH30-N1.pdf
Availability of WR-L70S-VFH30-N1
QUANTITY
WR-L70S-VFH30-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-L70S-VFH30-N1
Internal Part NumberEIS-WR-L70S-VFH30-N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package89
SeriesWR
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions70
Pitch0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-L70S-VFH30-N1
Related LinksWR-L70S-, WR-L70S-VFH30-N1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-L70S-VFH30-N1 Details Description
Related parts for WR-L70S-VFH30-N1
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
HOSE SYS 1/2 Y REDUCER 1/2-1/4" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 8.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 105 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 248 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf