Digi International WR44-L100-TE1-RD
WR44-L100-TE1-RD picture photo
Mfg. Part Number
WR44-L100-TE1-RD
Manufacturer
Product Category
Gateways, Routers
Brief Description
CELLULAR ROUTER EMEA/APAC WR44
Datasheet Download
WR44-L100-TE1-RD.pdf
Availability of WR44-L100-TE1-RD
QUANTITY
WR44-L100-TE1-RD Order Process
Ship out your order
Specifications of WR44-L100-TE1-RD
Internal Part NumberEIS-WR44-L100-TE1-RD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesEstimating Cellular Data Overhead
Video FileSecure Device Management within a Private Cellular Network
PCN Obsolescence/ EOLDigi TransPort 30/Oct/2015
Standard Package1
Category Networking Solutions
FamilyGateways, Routers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR44-L100-TE1-RD
Related LinksWR44-L10, WR44-L100-TE1-RD Datasheet, Digi International Distributor
WR44-L100-TE1-RD Details Description
Related parts for WR44-L100-TE1-RD
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CAP CER 700PF 40KV N4700 DISK datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 7POS datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/46/180F 1.5 BK datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf