TT Electronics/Welwyn WRM0207C-100KFI
WRM0207C-100KFI picture photo
Mfg. Part Number
WRM0207C-100KFI
Brief Description
RES SMD 100K OHM 1% 0.4W 0207
Datasheet Download
WRM0207C-100KFI.pdf
Availability of WRM0207C-100KFI
QUANTITY
WRM0207C-100KFI Order Process
Ship out your order
Specifications of WRM0207C-100KFI
Internal Part NumberEIS-WRM0207C-100KFI
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.094" Dia x 0.240" L (2.40mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WRM0207C-100KFI
Related LinksWRM0207, WRM0207C-100KFI Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
WRM0207C-100KFI Details Description
Related parts for WRM0207C-100KFI
SWITCH TIN CONT 3 SEC 50V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC RETRIG MONO MULTVIBRTR 16SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
RES 887 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOLDER 60/40 NOCLEAN .04DIA .5LB datasheet.pdf
MICRO 100C S 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf