TT Electronics/Welwyn WRM0207C-180KFI
WRM0207C-180KFI picture photo
Mfg. Part Number
WRM0207C-180KFI
Brief Description
RES SMD 180K OHM 1% 0.4W 0207
Datasheet Download
WRM0207C-180KFI.pdf
Availability of WRM0207C-180KFI
QUANTITY
WRM0207C-180KFI Order Process
Ship out your order
Specifications of WRM0207C-180KFI
Internal Part NumberEIS-WRM0207C-180KFI
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.094" Dia x 0.240" L (2.40mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WRM0207C-180KFI
Related LinksWRM0207, WRM0207C-180KFI Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
WRM0207C-180KFI Details Description
Related parts for WRM0207C-180KFI
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
ESD HANDLER 14X8-1/8X1 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 3A 16TSSOP datasheet.pdf
RES 243 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IMCV-GIGA-FIBERLINX-II, TX+FX-CW datasheet.pdf
IC MCU ARM 4MB FLASH 337BGA datasheet.pdf
635 TB RIS CLA BACK/ROW datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 6.3 V datasheet.pdf