Triad Magnetics WSU135-1330-R
WSU135-1330-R picture photo
Mfg. Part Number
WSU135-1330-R
Brief Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 18W
Datasheet Download
WSU135-1330-R.pdf
Availability of WSU135-1330-R
QUANTITY
WSU135-1330-R Order Process
Ship out your order
Specifications of WSU135-1330-R
Internal Part NumberEIS-WSU135-1330-R
3D ModelWSU135-1330-R
Standard Package40
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output13.5V
Current - Output (Max)1.33A
Power (Watts)18W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension3.03" L x 1.89" W x 1.22" H (77.0mm x 48.0mm x 31.0mm)
ApprovalscULus
Power (Watts) - Max18W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WSU135-1330-R
Related LinksWSU135, WSU135-1330-R Datasheet, Triad Magnetics Distributor
WSU135-1330-R Details Description
Related parts for WSU135-1330-R
IC MCU 8BIT OTP 1K 16DIP datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 10H 150MA 103 OHM CHAS datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM RED datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768KHZ NANODRIVE SMD datasheet.pdf