Pericom Semiconductor Corp. WT325CF0026.000000
WT325CF0026.000000 picture photo
Mfg. Part Number
WT325CF0026.000000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
WT325CF0026.000000.pdf
Availability of WT325CF0026.000000
QUANTITY
WT325CF0026.000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of WT325CF0026.000000
Internal Part NumberEIS-WT325CF0026.000000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTCXO Overview
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ WT325
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WT325CF0026.000000
Related LinksWT325CF00, WT325CF0026.000000 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
WT325CF0026.000000 Details Description
Related parts for WT325CF0026.000000
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V datasheet.pdf
VARISTOR 198V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 75NS 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
UPS 750VA 500W 6OUT USB TOWER datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 75MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 500MM PREWIRE MOD datasheet.pdf