TE Connectivity Raychem Cable Protection WV-101635-2.5-9
WV-101635-2.5-9 picture photo
Mfg. Part Number
WV-101635-2.5-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCTS
Datasheet Download
WV-101635-2.5-9.pdf
Availability of WV-101635-2.5-9
QUANTITY
WV-101635-2.5-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of WV-101635-2.5-9
Internal Part NumberEIS-WV-101635-2.5-9
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Lables 12/Feb/2014
Standard Package2,500
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesWV
Packaging2500 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size4.00" x 2.50" (101.6mm x 63.5mm)
MaterialVinyl
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WV-101635-2.5-9
WV-101635-2.5-9 Details Description
Related parts for WV-101635-2.5-9
DIODE ZENER 6.8V 1W DO41 datasheet.pdf
CONV DC/DC DL OUT +/-15V POS POL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1W 1508 WIDE datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
INS BNCM CABLE MINCLP 50OHM 200C datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf