API Delevan WW1008R-121K
WW1008R-121K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-121K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 650MA 630 MOHM
Datasheet Download
WW1008R-121K.pdf
Availability of WW1008R-121K
QUANTITY
WW1008R-121K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-121K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-121K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesWW1008R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance120nH
Tolerance±10%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)630 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant950MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-121K
Related LinksWW1008, WW1008R-121K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-121K Details Description
Related parts for WW1008R-121K
CONN SOCKET RCPT .013-.020 30AU datasheet.pdf
IC QUAD UART 64BYTE 64LQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP MICA 0.036UF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
ANT RINGO UHF 470-490MHZ 500W datasheet.pdf
SGE1510-5-4100A-600C-600FQD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH REED MAG SMT 17-28AT 200V datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
9POS M P/C 370PF M3 datasheet.pdf