API Delevan WW1008R-181K
WW1008R-181K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-181K
Brief Description
FIXED IND 180NH 520MA 770 MOHM
Datasheet Download
WW1008R-181K.pdf
Availability of WW1008R-181K
QUANTITY
WW1008R-181K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-181K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-181K
Material - CoreCeramic
Inductance180nH
Tolerance±10%
Current Rating520mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)770 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant750MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-181K
Related LinksWW1008, WW1008R-181K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-181K Details Description
Related parts for WW1008R-181K
IC DRIVER HI-SIDE 6A PPAK datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 26POS 0.5MM 4" datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CHRG MGMT MULTICHEM 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf