API Delevan WW1008R-821K
WW1008R-821K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-821K
Brief Description
FIXED IND 820NH 400MA 1.61 OHM
Datasheet Download
WW1008R-821K.pdf
Availability of WW1008R-821K
QUANTITY
WW1008R-821K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-821K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-821K
Material - CoreCeramic
Inductance820nH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.61 Ohm Max
Q @ Freq35 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant350MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-821K
Related LinksWW1008, WW1008R-821K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-821K Details Description
Related parts for WW1008R-821K
IC REG LDO 5V 0.2A 8SOP datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT UNI SOT23W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.10V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 2.9A DFN datasheet.pdf
RES 931 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL KSKM 3/35 datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 400VDC datasheet.pdf