Stackpole Electronics Inc. WW12FT113R
WW12FT113R picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT113R
Brief Description
RES 113 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT113R.pdf
Availability of WW12FT113R
QUANTITY
WW12FT113R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT113R
Internal Part NumberEIS-WW12FT113R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT113R
Related LinksWW12F, WW12FT113R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT113R Details Description
Related parts for WW12FT113R
CONN HEADER B/A 3POS SL PCB AU datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
SGE-1510-2-1500A 00250C datasheet.pdf
IE-IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FI datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf