Stackpole Electronics Inc. WW12FT137R
WW12FT137R picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT137R
Brief Description
RES 137 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT137R.pdf
Availability of WW12FT137R
QUANTITY
WW12FT137R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT137R
Internal Part NumberEIS-WW12FT137R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT137R
Related LinksWW12F, WW12FT137R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT137R Details Description
Related parts for WW12FT137R
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 29POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 10MM datasheet.pdf
CONN 4 WAY SPLICE 10-12 AWG datasheet.pdf
SVZ 7.62HP/04/180SH210C BK BX datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 12DIP datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf