Stackpole Electronics Inc. WW12FT147R
WW12FT147R picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT147R
Brief Description
RES 147 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT147R.pdf
Availability of WW12FT147R
QUANTITY
WW12FT147R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT147R
Internal Part NumberEIS-WW12FT147R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT147R
Related LinksWW12F, WW12FT147R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT147R Details Description
Related parts for WW12FT147R
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 7.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf