Stackpole Electronics Inc. WW12FT1R30
WW12FT1R30 picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT1R30
Brief Description
RES 1.3 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT1R30.pdf
Availability of WW12FT1R30
QUANTITY
WW12FT1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT1R30
Internal Part NumberEIS-WW12FT1R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT1R30
Related LinksWW12F, WW12FT1R30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT1R30 Details Description
Related parts for WW12FT1R30
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
QUICKIE*II HEADER datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 0.13 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24VCT datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GR SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
MARKER TIE WRAP STD 7.4" datasheet.pdf