Stackpole Electronics Inc. WW12JT1K30
WW12JT1K30 picture photo
Mfg. Part Number
WW12JT1K30
Brief Description
RES 1.3K OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW12JT1K30.pdf
Availability of WW12JT1K30
QUANTITY
WW12JT1K30 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12JT1K30
Internal Part NumberEIS-WW12JT1K30
Standard Package2,500
SeriesWW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12JT1K30
Related LinksWW12J, WW12JT1K30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12JT1K30 Details Description
Related parts for WW12JT1K30
IC DRVR SER/PAR I/O 8BIT SOP14 datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 100MA 36 OHM SMD datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 78POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 2POS PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6UTDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 57POS SKT datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 5.1V 2X12V datasheet.pdf