Stackpole Electronics Inc. WW12JT22R0
WW12JT22R0 picture photo
Mfg. Part Number
WW12JT22R0
Brief Description
RES 22 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW12JT22R0.pdf
Availability of WW12JT22R0
QUANTITY
WW12JT22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12JT22R0
Internal Part NumberEIS-WW12JT22R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12JT22R0
Related LinksWW12J, WW12JT22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12JT22R0 Details Description
Related parts for WW12JT22R0
XFRMR LAMINATED 0.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PTC THERMISTORS YP 20% datasheet.pdf