Stackpole Electronics Inc. WW12JTR200
WW12JTR200 picture photo
Mfg. Part Number
WW12JTR200
Brief Description
RES 0.2 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW12JTR200.pdf
Availability of WW12JTR200
QUANTITY
WW12JTR200 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12JTR200
Internal Part NumberEIS-WW12JTR200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±90ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12JTR200
Related LinksWW12J, WW12JTR200 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12JTR200 Details Description
Related parts for WW12JTR200
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 200K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 75.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RF MODULATOR BAL 8GHZ-12.4GHZ datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CONTACT SKT 20-21 AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
ACB 3C 3#12 PIN PLUG datasheet.pdf
Single, 12-/14-/16-Bit nanoDAC with 5 ppm/C On-Chip Reference in SOT-23 IC datasheet.pdf