Stackpole Electronics Inc. WW1FT33R2
WW1FT33R2 picture photo
Mfg. Part Number
WW1FT33R2
Brief Description
RES 33.2 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW1FT33R2.pdf
Availability of WW1FT33R2
QUANTITY
WW1FT33R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1FT33R2
Internal Part NumberEIS-WW1FT33R2
Standard Package2,500
SeriesWW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1FT33R2
Related LinksWW1F, WW1FT33R2 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW1FT33R2 Details Description
Related parts for WW1FT33R2
CONN HEADER 22POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC MPU M680X0 20MHZ 64QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 2A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 50V datasheet.pdf
IC LINE RCVR SGL 3V LVDS SOT23-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 25W datasheet.pdf
IC VGA SWITCH 5BIT 24TSSOP datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf