Stackpole Electronics Inc. WW1FT34R0
WW1FT34R0 picture photo
Mfg. Part Number
WW1FT34R0
Brief Description
RES 34 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW1FT34R0.pdf
Availability of WW1FT34R0
QUANTITY
WW1FT34R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1FT34R0
Internal Part NumberEIS-WW1FT34R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1FT34R0
Related LinksWW1F, WW1FT34R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW1FT34R0 Details Description
Related parts for WW1FT34R0
CAP CER 1000PF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.04 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
ADHESIVE TRANSFER TAPE 3.0"X60YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf