Stackpole Electronics Inc. WW1FT619R
WW1FT619R picture photo
Mfg. Part Number
WW1FT619R
Brief Description
RES 619 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW1FT619R.pdf
Availability of WW1FT619R
QUANTITY
WW1FT619R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1FT619R
Internal Part NumberEIS-WW1FT619R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)