Stackpole Electronics Inc. WW1FT63R4
WW1FT63R4 picture photo
Mfg. Part Number
WW1FT63R4
Brief Description
RES 63.4 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW1FT63R4.pdf
Availability of WW1FT63R4
QUANTITY
WW1FT63R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1FT63R4
Internal Part NumberEIS-WW1FT63R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1FT63R4
Related LinksWW1F, WW1FT63R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW1FT63R4 Details Description
Related parts for WW1FT63R4
CABINET STEEL 20X36X90 GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 16 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf