Stackpole Electronics Inc. WW1JT30R0
WW1JT30R0 picture photo
Mfg. Part Number
WW1JT30R0
Brief Description
RES 30 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW1JT30R0.pdf
Availability of WW1JT30R0
QUANTITY
WW1JT30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1JT30R0
Internal Part NumberEIS-WW1JT30R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1JT30R0
Related LinksWW1J, WW1JT30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW1JT30R0 Details Description
Related parts for WW1JT30R0
DAUGHTERCARD DAA SI3056/SI3018 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC DESERIAL SDI W/LVDS 48LLP datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
10CCT PICOFLEX 200MM LONG datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079 14 POS datasheet.pdf