Stackpole Electronics Inc. WW1JT9R10
WW1JT9R10 picture photo
Mfg. Part Number
WW1JT9R10
Brief Description
RES 9.1 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW1JT9R10.pdf
Availability of WW1JT9R10
QUANTITY
WW1JT9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1JT9R10
Internal Part NumberEIS-WW1JT9R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1JT9R10
Related LinksWW1J, WW1JT9R10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW1JT9R10 Details Description
Related parts for WW1JT9R10
JUMPER-H1505TR/A3049S/H1505TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1MM VERT GOLD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
VARISTOR 297V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SSR/HS ASSY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144QFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf