Stackpole Electronics Inc. WW3AJT27R0
WW3AJT27R0 picture photo
Mfg. Part Number
WW3AJT27R0
Brief Description
RES 27 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW3AJT27R0.pdf
Availability of WW3AJT27R0
QUANTITY
WW3AJT27R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW3AJT27R0
Internal Part NumberEIS-WW3AJT27R0
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW3AJT27R0
Related LinksWW3AJ, WW3AJT27R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW3AJT27R0 Details Description
Related parts for WW3AJT27R0
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 12POS 2MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL T/H HS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BOXII RCPT 128POS 4ROW VERT datasheet.pdf
RES 158 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 8.7"L X 6.36"W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf