Vishay/BCcomponents WYO103MCMCRUKR
WYO103MCMCRUKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO103MCMCRUKR
Brief Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL
Datasheet Download
WYO103MCMCRUKR.pdf
Availability of WYO103MCMCRUKR
QUANTITY
WYO103MCMCRUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO103MCMCRUKR
Internal Part NumberEIS-WYO103MCMCRUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.827" Dia (21.00mm)
Height - Seated (Max)0.945" (24.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO103MCMCRUKR
Related LinksWYO103M, WYO103MCMCRUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO103MCMCRUKR Details Description
Related parts for WYO103MCMCRUKR
VARISTOR 7.7V RING datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 6V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.3V 4250MA SINGLE A datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4"L X 6"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26SKT SLD CUP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf